پنج شنبه ٢٢ آذر ١٣٩٧
نمایه
خدمات نهاد
مقالات
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
اخبار > 16 آذرروز عدالتخواهی،اسکتبارستیزی ومطالبه گری دانشجویان است.
 


  چاپ        ارسال به دوست

16 آذرروز عدالتخواهی،اسکتبارستیزی ومطالبه گری دانشجویان است.

16 آذرروز عدالتخواهی،اسکتبارستیزی ومطالبه گری دانشجویان است.

دانشجو یعنی تلاش، امید، آینده، صبر، یعنی تو، یعنی تمام اونایی که رفتن تا ما بمونیم و ایران را بسازیم. دانشجو یعنی یک روشنفکر تمام عیارِ یک مسلمان و متدیّن یک طالب علم و اندیشه وچه زیباست که بگوییم دانشجویعنی : آرمان گرایی در مقابل مصلحت گرایی؛ عشق به آرمان‌ها و مجذوب آرمان ها شدن، صدق و صفا و خلوص، آزادی و رهایی از وابستگی های گوناگون حزبی و سیاسی و نژادی،حساسیت داشتن درمقابل ظلم وتبعیض و بی عدالتی و دریک کلام  دانشجو را می توان کانون احساسی آغشته با معرفت و بینش و روشنگری،منطق و تفکر نامید.

دانشگاه همیشه و در همه جابایدکه محل جوشش و اوج دو جریان حیاتی در کشور باشد: اول، جریان علم و تحقیق؛ دوم، جریان آرمان‌گرایی‌ها و آرمان‌خواهی‌ها و هدفگذاری‌های سیاسی و اجتماعی.

دانشگاهها باید سیاسی باشند و دانشجو باید سیاسی باشد. معنای حرف آن است که دانشجو باید قدرت تحلیل سیاسی داشته باشد تا جبهه بندی های دنیا را بشناسند تا بفهمد امروز دشمن کجاست و از کجا و با چه ابزاری حمله می کند. این برای دانشجو لازم است. اگر تلاش سیاسی، کار سیاسی، مطالعه سیاسی و مباحثه سیاسی نداشته باشد، این توانایی را پیدا نمی کند که درمقابل تفکرات مختلف تحلیل مناسب راداشته باشد.

دانشگاههای ما از استاد مؤمن، از دانشجوی مؤمن و از مدیران مؤمن سرشار است؛ ...شما دانشجویان به فرموده رهبری معظم انقلاب : سنگربان این سنگرید مواظب باشید خاکریزهایتان سست نشود دایم خاکریزها را ترمیم کنید. خاکریزها، خاکریزهای فرهنگی و فکری است اینها را ترمیم کنید. خودسازی فکری و اخلاقی و انقلابی درونی برای شما  یک فریضه است.

16 آذرروز عدالتخواهی،اسکتبارستیزی ومطالبه گری دانشجویان است.روزی که دانشجویان عدالتخواه و استکبارستیزی چون شریعت رضوی، قندچی، بزرگ‌نیا ،پرچم حرکت دانشجویی را به اهتزاز درآوردند.ونشان دادن که دانشجو همراه ضد استعمارو استبداداست و پای آرمان وطن خواهی و ظلم ستیزی تا ریختن خونش ایستاده است.


١٠:٣١ - پنج شنبه ١٦ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣١٩٨٥    /    تعداد نمایش : ٩٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
اطلاعیه
آغاز ثبت نام مراسم ازدواج دانشجویی سال 96
آغاز ثبت نام مراسم ازدواج دانشجویی سال 96
حدیث

محوری‌ترین برگ هویتی یک ملت فرهنگ او است


دین، فرهنگ و تاریخ ما اُنس و الفتی دیرینه و همیشگی با کتاب و کتابخوانی دارد. همین بس که معجزه پیامبر گرامی اسلام(ص)، کتاب انسان ساز قرآن کریم است.

 11:11 - يکشنبه 2 آذر 1393متن کامل >>
پیوندها